Sun
May
26
Live Game
Fort Garry Red Sox
St. Norbert Rebels
Sun
May
26
Live Game
SW Trailblazers 3
Fort Garry Giants
Sun
May
26
Live Game
SW Trailblazers 1
Fort Garry A's
Sun
May
26
Live Game
Macdonald Yankees Grey
Charleswood Dodgers
Sun
May
26
Live Game
Macdonald Yankees Black
Charleswood Goldeyes
Sun
May
26
Live Game
Riverview Rangers
Corydon Comets
Sun
May
26
Live Game
Corydon Blue Jays
Macdonald Yankees Royal
Sun
May
26
Live Game
SWCC Trailblazers #2
Corydon Rockies
Sun
May
26
Live Game
Fort Garry Giants
Charleswood Goldeyes
Sun
May
26
Live Game
Macdonald Yankees Navy
Corydon Comets
Tue
May
21
06:30 PM
Charleswood Goldeyes
Macdonald Yankees Royal
5
11
Wed
May
22
06:30 PM
Charleswood Goldeyes
Corydon Comets
0
12
Wed
May
22
06:30 PM
Corydon Blue Jays
Fort Garry Giants
10
15
Wed
May
22
06:30 PM
Macdonald Yankees Grey
Macdonald Yankees Navy
13
10
Wed
May
22
06:30 PM
SWCC Trailblazers #2
SWCC Trailblazers #1
11
9
Thu
May
23
06:30 PM
Corydon Blue Jays
Charleswood Dodgers
11
4
Thu
May
23
06:30 PM
Fort Garry Giants
Corydon Comets
13
6
Thu
May
23
06:30 PM
Macdonald Yankees Black
Macdonald Yankees Navy
10
15
Thu
May
23
06:30 PM
Riverview Rangers
SWCC Trailblazers #1
1
12
Thu
May
23
06:30 PM
Macdonald Yankees Royal
Macdonald Yankees Grey
12
14

WSMBA Awards 2021


2021 WSMBA Award Winners

Congratulations to the following individuals and teams who were winners at our WSMBA Awards event on September 16/2021.

Click here to view our Guest Interview with Ben Onyshko video!

Players of the Year:

11U:

11UA - Vincent Lussier, MacDonald Yankees Black

11UAA - JT Romu, Fort Garry Giants

13U:

13UA - Paul Cholakis, Fort Garry Sox

13UAA - Mark Maskiw, Charleswood Goldeyes

13UAAA - Logan Patterson, Winnipeg South Wolves

15U:

15UA - Vincent Bradley, Charleswood Hawks

15UAA - Callum Graham, Corydon Comets

15UAAA - Owen Weekes, Winnipeg South Wolves

18U:

18UA - Brandon Lockhart, Charleswood Goldeyes

18UAA - Reed Davies, Tuxedo Lightning

18UAAA - Donavan Collier, Winnipeg South Wolves (Andrew Collier pictured)

21U:

21UAAA: Sean Flatt, Winnipeg South Wolves

Female Player of the Year:

Leah Peitsch, Charleswood Dodgers

Youth Umpire of the Year:

Alex Howson, South Winnipeg Club

Volunteer of the Year:

Tony Staruch, South Winnipeg Club, WSMBA, Wpg Minor Baseball

Grassroots Coach of the Year:

Matt Tallman, 18UAA Tuxedo Lightning

Grassroots Team of the Year:

13UAA Charleswood Goldeyes

High Performance Coach of the Year:

Jeff Bouchard, 18UAAA Winnipeg South Wolves

High Performance Team of the Year:

18UAAA Winnipeg South Wolves

 

Anthony Block Memorial Spirit of the Game Award:

Yale Rayburn Vander Hout, 15UA Corydon Comets

Builder Awards:

Patrick Campbell and Murray Wiegand, WSMBA

RAMP Registration

Join thousands of association partners using RAMP Registration Solutions.

More Information

RAMP Official Assigning

#1 with Officials...for very good reasons.

More Information

RAMP Websites

Manage your identity from the palm of your hand to the top of your desk.

More Information

RAMP Team App

Keep your coaches, parents, athletes, and fans connected, seamlessly.

More Information