Sat
Jun
15
06:30 PM
Charleswood Dodgers
Fort Garry Giants
Sun
Jun
16
03:00 PM
Charleswood Goldeyes
SWCC Trailblazers #1
Sun
Jun
16
05:00 PM
Macdonald Yankees Grey
SWCC Trailblazers #1
Sun
Jun
16
06:30 PM
Charleswood Goldeyes
Riverview Rangers
Sun
Jun
16
06:30 PM
Corydon Comets
Fort Garry Giants
Sun
Jun
16
06:30 PM
Macdonald Yankees Navy
Corydon Blue Jays
Sun
Jun
16
06:30 PM
SWCC Trailblazers #1
Macdonald Yankees Grey
Sun
Jun
16
06:30 PM
Corydon Comets
Macdonald Yankees Grey
Sun
Jun
16
06:30 PM
Corydon Blue Jays
Macdonald Yankees Black
Sun
Jun
16
06:30 PM
Riverview Rangers
Corydon Rockies
Wed
Jun
12
06:30 PM
Macdonald Yankees Royal
SWCC Trailblazers #1
5
3
Wed
Jun
12
06:30 PM
Corydon Rockies
SWCC Trailblazers #2
11
8
Wed
Jun
12
07:00 PM
Riverview Rangers
Macdonald Yankees Navy
1
4
Thu
Jun
13
06:30 PM
Macdonald Yankees Grey
Charleswood Goldeyes
7
0
Thu
Jun
13
06:30 PM
Macdonald Yankees Black
Corydon Comets
10
11
Thu
Jun
13
06:30 PM
Riverview Rangers
Corydon Blue Jays
15
5
Thu
Jun
13
06:30 PM
Macdonald Yankees Royal
Corydon Rockies
5
14
Thu
Jun
13
06:30 PM
Charleswood Dodgers
Macdonald Yankees Navy
5
14
Fri
Jun
14
06:30 PM
Macdonald Yankees Black
Fort Garry Giants
6
7
Fri
Jun
14
06:30 PM
Corydon Blue Jays
Riverview Rangers
15
14

WSMBA Awards 2023


2023 WSMBA Award Winners

Congratulations to the following individuals and teams who were winners at our WSMBA Awards event on September 13, 2023

Players of the Year:

11U:

 

11UA - Maddon Wrixon - MacDonald Yankees Black 

 

 

11UAA - Jeter Ceslak - MacDonald Yankees

 

13U:

13UA - Luca Hrabchak - Fort Garry Giants

 

13UAA - Chase Berard - Fort Garry Giants

 

 

13UAAA - JT Romu - Winnipeg South Wolves

 

15U:

 

15UA - Oscar Latimer - Corydon Comets

 

 

15UAA - David Sudoski - Charleswood Dodgers

 

 

15UAAA -  Logan Patterson - Winnipeg South Wolves (accepted by coach Jeff Bouchard)

 

18U:

 

18UA - Sam Kuxhaus - Corydon Comets

 

 

18UAA - Andrew Nesbitt - Corydon Comets (accepted by coach Colin Smith)

 

 

18UAAA - Carter Reimer - Winnipeg South Wolves 

 

 

Female Player of the Year:  Kennedy Smith - Corydon Comets

 

 

Youth Umpire of the Year:  Michael Carlberg (accepted by Gary Bell)

 

 

Volunteer of the Year: Matt Tallman

 

 

Grassroots Coach of the Year:   Gary Bell - Charleswood Dodgers

 

 

Grassroots Team of the Year: 11U Fort Garry Giants

 

 

High Performance Team of the Year:  15UAAA Winnipeg South Wolves 

 

 

Anthony Block Memorial Spirit of the Game Award:   Gavin MacDonald - Corydon Comets

 

 

Challenger Award  - Joaquin Andres

RAMP Registration

Join thousands of association partners using RAMP Registration Solutions.

More Information

RAMP Official Assigning

#1 with Officials...for very good reasons.

More Information

RAMP Websites

Manage your identity from the palm of your hand to the top of your desk.

More Information

RAMP Team App

Keep your coaches, parents, athletes, and fans connected, seamlessly.

More Information